Zlomové léto


Dlouho jsem nic nenapsala, ne že by nebylo co...

... ale spíš nebyl čas, vlastně ani nálada.
Ale právě teď jsem si uvařila moje oblíbené Chai Tea Latte a hodlám sepsat vše, co stojí za zaznamenání.


Když začnu od začátku, tedy od začátku tohoto léta, tak hlavní naplní mých dní byla brigáda v Zoo na Svatém Kopečku u Olomouce. Když jsem se rozhodovala, jestli chci brigádu "doma" nebo v Olmiku, měnily se mi názory snad z minuty na minutu. Doma jsem ráda, ale nevydržím tu dýl jak týden v kuse. Pak už si potřebuju trochu odpočinout od extrovertní mamky a ségry. V Olomouci mám svůj klid, ale ten byt prostě není moje "doma", chápete mně.


Spolu s nástupem do Zoo jsem vstoupila i do jakéhosi "oblaku" a vůbec netuším co se to kolem mě a se mnou děje. Jsem šťastná, ale způsobem, jakým ještě nikdy dřív. Usmívám se, taky trochu proto, že na zákazníky musím, ale hlavně proto, že chci. Povídám si s lidmi. A zjišťuju že jsem strašně ukecaná. Já, která ještě před dvěma lety málem skončila u psychologa, protože prostě nedokázala mluvit s cizími lidmi. Ještě stále nemám úplně vyhráno, ale konverzaci s jedním člověkem už zvládám levou zadní. Se dvěma už je to horší, ale dělám pokroky. Tři jsou na mě stále moc, ale věřím, že to časem půjde. Někdo by asi řekl, že jsem zamilovaná. No, měl by pravdu. Už se nebojím si to přiznat.


Minulý týden jsem byla na dovolené na Slovensku. Poprvé v životě v Tatrách. Vysokých i Nízkých. Dámská jízda. Asi nemusím psát, jak šťastná jsem byla. A zítra jdu zase do práce. Poslední čtyři směny. Pak už jen pápá Zoo.Začátkem srpna jsem byla postavena před velké rozhodnutí. Zůstat v Olomouci, studovat obor, který nemá uplatnění a dost možná mně ani nebude bavit, ale mít svůj klid a možná něco navíc? Anebo se vrátit domů, bydlet zase u mamky, studovat ve Zlíně obor, který má velké uplatnění a dost možná mně bude hodně bavit?
Když jsem tohle dilema vyřešila, měla jsem sto chutí skákat a křičet radostí. Budu studovat oba obory. V Olomouci prezenčně a ve Zlíně dálkově. Asi mi ještě úplně nedochází že to bude pořádný záhul. Ale právě teď jsem ve stavu, kdy si věřím natolik, že bych snad mohla zvládat obě školy. Snad tady za pár měsíců nebudu brečet sama nad sebou, co jsem si to na sebe upletla.To už by asi pro dnešek zase stačilo.

Já se brzo ozvu. Chytám novou blogovací mízu.

Komentáře

 1. Ty Tatry jsou krásné. :) Do zoo v Olomouci se teď chystáme brzy na výlet s přítelem, ještě jsem tam nebyla. Byla jsem jen jak je ten krásný kostel a skvělá kavárna, ale vzadu, kde je zoo ještě ne.

  Přeju ti hodně štěstí ve studiu! Kamarádka také studuje dva obory a je to teda záhul, že se ani nevidíme, ale přeju jí to a stejně tak komukoliv jinému. Člověk musí zkusit všechno. V nejhorším holt jeden obor vzdá, ale přeju ti, ať úspěšně dokončíš oba. :)


  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně, Lešná je mnohem hezčí :) ale zase v Olomouci je přímo v zoo rozhledna, což je podle mně hodně super. Tak ať se ti "u nás" líbí :D
   A děkuju moc za přání :)

   Vymazat

Okomentovat