Svatý Kopeček

 
aneb.. co s (ne)načatým odpolednem?

To si tak přijdu z konference na byt. Venku nádherně svítí sluníčko. Troufám si říct že je až vedro. No přece nebudu sedět doma.
Tak jsem si sbalila pět švestek (ehm.. dobrá, byly to sušenky) a vyrazila na nádraží. Kam jsem jela už je vám doufám jasné z názvu článku. Vivat olomoucké zlevněné celodenní jízdenky. To potom to cestování ani tolik nebolí.
Dovezla jsem se k Bazilice na Svatém Kopečku u Olomouce. Chvíli poseděla na schodech, obešla si celou stavbu dokolečka dokola, "pokochala se výhledem" (azuro, ale opar jako...) a zamířila z Kopečku dolů.
Na to jaký kraťoučký výlet to byl, jsem si stihla krásně spálit tváře. Už to opéká, bacha!
Zpátky v Olomouci jsem si ještě prošla Smetanovy a Čechovy sady, žel aparát zůstal v batohu. Bo su líná, přiznávám. A teď už jsem utahaná jak kotě, pálí mě líca.. ale co. S dneškem jsem spokojená.
Tak taky výletujte!
A pokud máte tipy co neminout v dojezdové vzdálenosti max. 30 minut z Olomouce, šup s nimi do komentářů.
Budu se těšit a děkuju!

Komentáře

 1. Máte to tam na Moravě ale krásné! Až se stydím, že sem tam nikdy pořádně necestovala :) Jen z Brna do Plzně a zpět párkrát.

  Travel with Marky || Život v Americe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě zase mrzí, že jsem nikdy nebyla v Čechách, kromě Prahy. Ale není přeci všem dnům konec :)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Máš na co ;) Ten výhled na Olomouc a vůbec Hanou je úžasný. Ani není potřeba chodit na rozhlednu v zoo. Ovšem tu taky doporučuju. :)

   Vymazat

Okomentovat